Öğrencilere Burs


Burs hakkında

 Bu burs, ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine günlük yaşamını kolaylaştırmaya katkıda bulunmak amacını taşıyan bir burstur.

Burs İletişim alanındaki öğrenciler için düşünülmüştür. Fakat başka alanlardan öğrenciler de başvurabilir. 

Burs miktarı

Ayda 500 tl’dir. Bu miktar duruma göre azaltılabilir veya çoğaltılabilir.

Burs süresi

Burs süresi 10 aydır: Eylül ayı ortasında başlar ve Haziran ayı ortasında biter.
Burs süresi biten öğrenci bursa her yıl yeniden başvurabilir. Önceki yıl burs almış olması sonraki yıl için alacağının ölçütü veya garantisi değildir. Eğer, bursa devam için yeniden başvuran öğrencinin alttan aldığı bir ders olursa, bursu yeniden alma olasılığı büyük ölçüde ortadan kalkar.

Burs nasıl ödenir

Burs ödemesi, öğrencinin herhangi bir bankada açacağı hesaba EFT ile her ayın ikinci haftası içinde otomatik olarak ödenir.

Nereden bilgi ve başvuru formu alabilirim

İnternette erdoganirfan.blogspot.com adresini yazdığınızda benim web sayfam gelir. Orada “Öğrenci Bursu” seçeneğini seçiniz. Bilgi ve başvuru formunu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bursa başvuru tarihi

Bu yıl için Başvuru tarihi: ŞİMDİ. Başvuru bitiş tarihi: Kasım 30. 2018. Burs ödeme başlangıç tarihi: Aralık 10.2018. Aralık ayının ilk haftasında, başvuru sonucu başvurana bildirilir. 
Diğer yıllar için başvuru tarihi: Ekim ayı başına kadar her zaman olabilir. Ekim aynın ilk haftasında başvuru sonucu başvuranlara bildirilir.  Burs ödeme ekim, ayının ikinci haftası başında başlar.

Nasıl başvurulur

Burs başvuruları ve ilgili sorular benim e-postama erdogan.irfan@gmail.com adresine gönderilmelidir.
 Başvuru formunda öğrencinin durumuyla ilgili sorulara verilen yanıtların kanıtı için (a) gerekli olan belgelerin gönderilmesi ve (b) kayıtlı olduğu bölümün başkanının ismini ve iletişim adresini yazması gerekir. 

Bursa kim başvuramaz

Herhangi bir vakıftan, üniversiteden, kamu kuruluşundan veya diğer herhangi bir kaynaktan burs alanlar.
Ailesinin geliri çok zor durumda kalmadan okula devam etmesine yeterli olanlar.
Ailesinin zor durumunu bildiği halde “atın ölümü arpadan olsun” diyerek sigarayı arpa (besin) ile karıştırarak sigara içmeyi meşrulaştıranlar.  
Üniversite öğrencisi olmayanlar.

Başvuruda  yanıltıcı, dürüst olmayan bilgi verme

Başvuru soruları somut sorulardır ve yanlış bilgi ancak kasıtlı ve bilerek verilir. Burs başvurusunda yanıltıcı bilgi beyanında bulunan öğrencinin bu durumu daha sonra belirlendiğinde, ödenmiş tüm burslar bursiyerden yasal faizi ile birlikte tahsil edilir ve sahtecilik gibi nedenlerle de yasal süreçler başlatılır. Başvuruyla birlikte bursiyer, belirtilen  bu koşulu kabul eder.

Değerlendirme kriteri

Değerlendirme başvuran öğrencilerin doldurduğu başvuru formundaki göstergelere göre yapılacaktır. Bu göstergelere dayanarak oluşturulan indekse göre karar verilse bile, bu karar kaçınılmaz olarak öznel olacaktır, dolayısıyla bu ölçütler, kararın yanlışlığı, doğruluğu ve yanlılığı sorgulama  konusu yapılamaz.
Burs alan öğrencilerin isimleri erdoganirfan.blogspot.com sitesinden yayınlanacaktır. Fakat isminizin gizli kalmasını isterseniz, bunu belirtmelisiniz. Yine de, sınıf, bölüm, fakülte ve üniversitenizin ismini belirtmem gerek ki şeffaflık olsun.     
Burs vermek için öncelik, bazen belirlenen üniversitelerin İletişim Fakülteleri öğrencilerine verilebilir.     

İlgili başka sorular için

Aklınıza gelen herhangi bir soruyu bana erdogan.irfan@gmail.com adresine yazarak sorabilirsiniz.

Bu bilgileri bilgisayarına indirmek için tıklayın

Share:

No comments:

Post a Comment

Translate

Çok Okunanlar popülerler

Arşiv Blog Archive

EN YENİLER Recent Posts

En Güncel Olan

Diktatörlüğün Medyası

Diktatörlüğün Medyası: Maddi yoksunlaştırmanın düşünsel ve duygusal yoksullaştırmayla desteklenmesi İrfan Erdoğan, Ankara, 2018 ...